Banánová dieta

Klíčová slova: dieta, banány, hubnutí

Od chvíle, kdy japonská populární hvězda Kumiko Mori oznámila, že právě díky této dietě zhubla téměř 8 kg, byly prý banány na několik týdnů v celém Japonsku vyprodané. To jen dokazuje, že ani tak zdravému a štíhlému národu, kterým Japonsko bezpochyby je, se posedlost dietami nevyhnula.

Banánová dietaPrincip diety:

Tato dieta je velmi jednoduchá a je snadné ji dodržovat. Pravděpodobně právě proto je tak populární. Stačí jíst k snídani jeden obyčejný banán a vypít sklenici vlažné vody. K obědu, večeři a ke svačinám pak již můžete jíst prakticky cokoliv, co chcete. Jediné omezení se vztahuje k večernímu jídlu.

Po večeři byste se měli vyhnout zmrzlině, mléčným výrobkům, alkoholu a dezertům. Sladkosti jsou povolené pouze brzy odpoledne.

Co slibuje:

  • zhubnutí nadbytečných kilogramů,
  • absenci hladu při hubnutí.

Pro koho je určena:

Banánovosnídaňová dieta je určena pro všechny, kteří se nechtějí omezovat ani v množství ani ve výběru jídla. Ideální je také pro ty, kteří příliš neholdují pohybu. Na rozdíl od mnoha dalších diet totiž nenutí k pohybu a cvičení!

Povolené potraviny:

Základem jsou samozřejmě banány k snídani. Další potraviny a pokrmy, jak již bylo zmíněno, jsou na vás. Každé jídlo byste však měli zapít sklenicí vody pokojové teploty.

Zakázané potraviny: Žádné.

Výhody:

  • Lákadlem může být především absence nezbytného sportování a také prakticky nulové omezení ve vašich dosavadních stravovacích návycích.

Nevýhody:

  • Velkou nevýhodou této diety je fakt, že je jen malá pravděpodobnost, že může z dlouhodobého pohledu fungovat. Základem zdravého hubnutí je totiž snížení množství kalorií a přiměřená pohybová aktivita. Ani jedno z toho však tato dieta nedoporučuje. Omezení večerního pojídání je dobré, ale pokud se budete celý den přejídat, příliš vás to v hubnutí "nevytrhne".

Upozornění: Účinek této diety není prokázán a může způsobovat jo-jo efekt. Proto buďte při jejím testování opatrní.

Zdroj: Web MD