Severská zimní dieta

Klíčová slova: dieta, ryby, hubnutí, sever, dušená zelenina,

Severská dieta slibuje snadný úbytek váhy v zimních měsících bez zbytečného stresu.Zakládá se na zdravých jídlech, rybách a dušené zelenině.

Severská zimní dieta Seveřané mají krásný a poklidný život. Obezitou trpí jen malé procento Skandinávců a všeobecně se těší i většímu zdraví. Tajemství spočívá v jejich jídelníčku. Jejich stravovací zvyky se odvíjejí podle ročních období, proto je tělo mnohem lépe přijímá a využívá. Tentokrát Vám tedy nenabízíme žádnou dietu, ale zdravější životní styl a nové chutě do kuchyně.

 

Na čem zakládat?

Jde o velice zdravé pokrmy. Většinu masa nahrazují ryby, které jsou méně tučné, a tuk v nich obsažený je zdravý. Navíc mají jemné maso, které se dá upravit na spoustu chutných způsobů. Vyzkoušejte třeba rybu na páře nebo pečenou na trošce másla, ať už s bylinkami nebo s ostrým kořením. Pozor ale na předsmažené polotovary, jako jsou třeba rybí prsty.

Rybu si dopřávejte i čtyřikrát do týdne. Brzy přijdete na její nepřeberné možnosti přípravy. Další masová porce by měla být zvěřina. V zimě je toto maso podstavně levnější a srnka, která celý den běhá po lese, nemá takové zásoby nezdravého tuku jako doma vykrmované prase. 

Ovoce a zelenina

Zeleninové saláty, které Vás během diet většinou pronásledují, a ze kterých Vám v zimních dnech nemusí být moc dobře, vyměňte za dušenou zeleninu všeho druhu. Ať už jako hlavní součást jídla nebo jako přílohu.

Také si dopřávejte podzimní plody. Oříšky například skvěle dochutí spoustu jídel a i přes obsah tuku Vám pomohou hubnout, protože podporují trávení. Také lesní plody, které můžete využívat i zmražené, skvěle doplní Váš jídelníček a dodají vše potřebné. Přimíchejte je třeba do müsli nebo do bílého jogurtu. Dozajista si pochutnáte!

Přílohy

Vyhýbejte se tradičním knedlíkům a jako přílohu používejte spíše brambory a rýži. Hutné krémové omáčky nahraďte buď porcí zeleniny, nebo lehčími omáčkami, jejichž základem je třeba olivový olej a hořčice.

Na závěr

Dodržujte také pitný režim. Obohaťte ho o čaje z bylinek a citrónů. Podporují trávení a podporují i imunitu, která je v zimních měsících důležitá.

Jídlo připravujte doma a poctivě. Sice to zabere víc času, ale při vaření se uvolníte a o to při této dietě jde. Cítit se dobře a mimo tlak. To je totiž většinou důvod neúspěchů u diet.

Výhody:

  • Žádný stres s přísnými podmínkami diet. Jde o čistě zdravý způsob stravování.

Nevýhody:

  • Kdo nemá rád ryby nebo zvěřinu, si na této dietě nepochutná.

Upozornění: Dieta se zakládá na rybách, takže pozor na kostičky. Oříšky si dopřávejte jen s jistotou, že na ně nejste alergičtí.

Autor: LehkaVaha.cz