Malý-velký zázrak jménem Jahoda

Publikováno: 22.6.2015Kategorie: Zdravá výživa, Pomoc při hubnutí

Nenápadným pomocníkem při hubnutí jsou právě jahody. Díky své lehké stravitelnosti, malému podílu cukrů a nízké kalorické hodnotě patří k ideálním pomocníkům při redukci váhy. Takže pokud patříte k jejich příznivcům, pro Vás jedině dobře. A pánové, jahody mají blahodárný vliv na tvorbu testosteronu. Dříve byly považovány, jako například ananas, za královské ovoce a jejich konzumace měla působit jako afrodiziakum.

Malý-velký zázrak jménem JahodaObsahují velké množství vitamínu C a díky tomu jsou srovnatelné s citrusy. Kromě toho jsou bohatým zdrojem vitamínů A, B, E a organických kyselin (jako například kyseliny jablečné, citrónové, chininové, šťavelové, salicylové či ellagová, která působí v prevenci nádorových chorob). Tyto kyseliny, jsou podstatné právě pro tolik typickou jahodovou chuť a vůni.

Ovšem to zdaleka není vše. V jejich dužině, která obsahuje až 87% vody je zastoupeno mnoho důležitých minerálních látek jako jsou draslík, zinek, hořčík, síra a vápník.

Toto malé, dnes již všední ovoce díky vysokému obsahu antioxidantů podporuje krevní oběh pohlavních orgánu, dále podporuje metabolismus, vylučování a pomáhá při léčbě chorob srdce. Příznivě působí proti vzniku močových a žlučových kamenů.

Jahody jsou nejbohatším tuzemským ovocem na mangan, proto se dnes používají i v kosmetice (podporuje růst vlasů, obnovu pokožky). Víte, že dříve se dokonce používaly pro bělení zubů...

Pokud ještě nemáte jahodový záhon, určitě ho založte. Těm, kteří nemají možnost záhonu postačí větší květináče a ještě Vám udělají parádu jarními kvítky. V létě si pak budete pochutnávat na tomto prospěšném červeném zázraku. A je jedno, zda jen tak na čerstvých plodech, koláči, knedlíkách, nebo jen tak s cukrem a tvarohem. A abyste se o ně neochudili ani v zimě, navařte marmelády - fantazii se meze nekladou.

Autor: Jitka Pilná, Zdroje: LehkaVaha.cz

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
I FEEL WELL
I FEEL WELL
Okres Praha-město
Alikamenty
Alikamenty
Okres Domažlice
Aloika
Aloika
Okres Vsetín
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
ANIČKA
ANIČKA
Okres Zlín
Facebook