Vyzkoušejte kybersport!

Publikováno: 3.12.2014Kategorie: Sportovní aktivity, Alternativní směry

Sedí Vaše děti jen před televizí a hrají nesmyslné hry? Zkuste je i u hraní trochu rozhýbat. A přidejte se k nim. Kybersport je zábava!

Vyzkoušejte kybersport! Myslíte si, že Vaše děti tráví příliš času před obrazovkou u různých her, a že by se měli radši věnovat víc sportu? Je těžké je na nějakou pohybovou aktivitu nalákat, ale proč hry a sport nezkusit skloubit?
V dnešní době je už spousta her ovládaných pohybem těla. Od (již téměř zastaralého mávání ovladačem při) tenisu, přes box až po plně interaktivní hry, během nichž třeba chytáte opičky. Nejsou již ani potřeba žádné speciální nástroje jako podložky a ovladače. Spousta her má multiplayer, takže můžete své ratolesti vyzvat k souboji.

Kinetické hry ale nesází jen na děti. Kdo z dospělých má v dnešní době čas chodit každý druhý den někam na aerobic nebo dojíždět za golfem? Vždyť téměř všechna hřiště, všechna studia se dají přenést přímo na obrazovku u Vás doma. Kinetické senzory snímají všechny Vaše pohyby, takže si ve finále můžete i smyslně zatančit s protějškem z obrazovky a získávat přitom body za originalitu

Spousta sportovních her má postupový žebříček nebo dokonce vlastní nastavení, ve kterém si přesně zvolíte své cíle, a hra Vás za nimi povede tempem, které si určíte. Získáváte tak osobního trenéra v krabičce. Navíc některé hry zakoupíte i s náramkovým měřičem tepu, takže Vám hra může říct, jestli máte víc zabrat nebo zda se zbytečně nepřepínáte.
Kinetické hry jsou minimálně skvělou variací pro obvyklý sport. Když je venku ošklivo a Vám se nechce nikam chodit, jen zapnete konzoli a věnujete se aktivitě, kterou si zrovna vyberete.

Autor: Pavla Vojtová, Zdroje: LehkaVaha.cz