Zahřejte se v infrasauně

Publikováno: 11.1.2015Kategorie: Wellness, lázně a relaxace, Medicína a kosmetika

Hledáte úlevu od bolestí, snažíte se zbavit špatné pleti nebo si jen toužíte odpočinout a nabrat nové síly? Řešením téměř na všechno je infrasauna!

Zahřejte se v infrasauněInfrasauny jsou v mnohém odlišné od obyčejných švédských nebo ruských saun. Infra paprsky, kterými sauna vytváří své teplo, jsou mnohem šetrnější k lidskému organismu a proto infrasaunu dobře snášejí i lidé, kteří pobyt v typické sauně nesnesou. Ani se nebudete dusit párou nebo úplně suchým vzduchem, protože vzduch zůstává u obvyklé vlhkosti a je ohřívám infrapaprsky na teplotu 5 - 50 stupňů celsia. Zbytek tepla, podle nastavení, vstřebává Vaše tělo. To je mnohem výhodnější, než nejdříve vyhřívat celou saunu nejdřív a pak do ní teprve vejít.
Infrasaunu mohou beze strachu používat i astmatici, alergici a lidé s problémy s tlakem nebo se srdcem.

 

S čím vším pomůžou?
Ifrasauny skvěle uvolňují napětí jak fyzické - teplo skvěle působí na svaly a uvolňuje je - tak i psychické, protože se v tichu a klidu saunovací komory či místnosti skvěle uvolníte a odpočinete si. S uvolněním svalů souvisí i zmírnění bolestí, hlavně po sportu. Dobře ale působí také na bolavé klouby a pomáhá i při bolestech hlavy.
Podporuje krevní oběh, což je velmi důležité pro celé tělo. Mimo jiné se prokrví pokožka, což vede k jejímu zpevnění a zkrásnění, napomáhá v léčbě akné i v hojení různých ran na kůži. Pomáhá i při léčbě celulitidy. Krev se lépe dostává do hlavy a více okysličuje mozek, což přesně vyvolává ten spokojený úsměv na tváři všech saunovaných.
Pocení odstraňuje škodlivé látky z krve i z kůže, odbourává tuky a spaluje kalorie.

Jak a jak často?
Návštěvy infrasauny se doporučují jednou až dvakrát týdně, aby mělo zařízení silný vliv na problémy, které chcete infrasaunou řešit. V sauně byste měli vydržet 30 - 45 minut a zakončit ji můžete nějakou příjemnou masáží, aby byl vliv na najednou hýčkané svaly co největší. Rozhodně nezapomeňte na vlažnou sprchu, ta tělu také velmi prospěje a budete se cítit neuvěřitelně svěží.

Poslední rada na závěr
Během pocení nezapomeňte hodně pít, aby se Vám neudělalo mdlo. Nejlepší je samozřejmě voda nebo bylinný čaj. Rozhodně se nedoporučuje alkohol, který by Vám jen příliš rychle stoupl do hlavy.

 

Autor: Pavla Vojtová, Zdroje: LehkaVaha.cz

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
ANIČKA
ANIČKA
Okres Zlín
Bc. Václav Divecký
Bc. Václav Divecký
Okres Hradec Králové
Best Gym Horova
Best Gym Horova
Okres Brno-město
Facebook