Začínáme vařit bez masa s restaurací Klíček!

Publikováno: 11.11.2014Kategorie: Zdravá výživa, Alternativní směry

Vyzkoušejte s námi a restaurací Klíček vegetariánskou stravu! Přineseme Vám sérii chutných receptů bez masa a ukážeme jejich přínos. Doufáme, že už maté chuť na pořádnou porci zeleniny.

Myslíte si, že bez pořádného kusu masa se nedá pořádně najíst? Věříte, že bez masa se neuvaří žádné chutné, výživné jídlo, pokud nejde třeba o palačinky? My pro Vás chystáme sérii receptů, které Vás uvítají do světa výbušných chutí ovoce, zeleniny, obilovin a mnohého dalšího. Naučíte se vařit zdravěji a chutněji.

Dokážeme Vám, že bezmasá strava není jen záležitostí vegetariánů a jim podobným, ale že skvěle doplní i Vaši kuchyni a prozáří Váš život novými chutěmi. Navíc taková strava bude víc vyhovovat Vašemu organismu.

Začínáme vařit bez masa s restaurací Klíček!Proč bez masa?
Lidské tělo je z anatomického hlediska stavěno spíše jako tělo býložravce. Trávicí ústrojí je dlouhé, aby se dobře rozložila přijatá vláknina z rostlin. I chrup je složen tak, aby lépe rozmělnil obiloviny. Špičáky, které jsou uzpůsobeny pro porcování masa, máme jen čtyři, což je málo v porovnání s ostatními zuby, které mají zpracovat rostlinné složky naší stravy.

Důkazy?
Naše prababičky se k masu dostaly jen zřídka. Pečeně byly jen svátečním jídlem a i polévky byly jen zeleninové vývary. I tak byly předchozí generace zdravé (možná i zdravější, protože přechodili choroby i bez antibiotik), žily dlouho a dovedly naši civilizaci až na nynější úroveň.

Předsudky
Existuje spousta pověr o tom, že vegetariáni nemají plnohodnotný život, že jim chybí živiny, které získáme jen z masa. Opak je pravdou, protože vegetariáni si více hlídají životosprávu a vědí, odkud chybějící složky získat. Díky stálému přísunu vitamínů a vlákniny jsou zdravější a "čistší", protože se jejich tělo nezanáší složitými tuky z masa.

Dopřejte svému organismu to, co si přirozeně žádá a maso si dopřávejte jen občas. Více ho pak oceníte, užijete si jeho přípravu a chuť. Navíc se naučíte doplňovat ho různými saláty a přílohami, čímž si ještě více prospějete.

Začínáme vařit bez masa s restaurací Klíček!S restaurací Klíček Vám přineseme sérii vegetariánských receptů, které plně uspokojí jak Vaše tělo, tak i chuťové pohárky. Budete překvapeni, jak spokojení, zdraví a šťastní budete.

Všechny budoucí recepty můžete v restauraci Klíček ochutnat. Přijďte nás navštívit!

Autor: Pavla Vojtová, Zdroje: LehkaVaha.cz

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
I FEEL WELL
I FEEL WELL
Okres Praha-město
Alikamenty
Alikamenty
Okres Domažlice
Aloika
Aloika
Okres Vsetín
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
ANIČKA
ANIČKA
Okres Zlín
Facebook