Předvánoční dietka

Publikováno: 17.11.2014Kategorie: Zdravá výživa, Pomoc při hubnutí

Předběhněte čas a místo po Vánocích začněte hubnout už před nimi! Vyhnete se tak výčitkám a budete na sebe pyšní. Poradíme Vám, jak na to.

Předvánoční dietkaVánoce pomalu klepou na dvířka a Vy už předem víte, že se cukroví neubráníte a že ručička váhy poletí nahoru. Jak se tomu ale ubránit? Mezi nepsané vánoční tradice patří, pořádně se najíst. Oslavit, že jsme na půli cesty z dlouhých nocí, že se narodilo Jezulátko, že se rodina zase sešla pospolu. Vánoční tučný oběd, štědrovečerní večeře, cukroví u stromečku, které zobeme až do Silvestra. A pak novoroční předsevzetí o hubnutí?

Udělejte to letos obráceně a lépe. Zdravěji. Hladovění po hodokvasu Vám spíš uškodí. Oproti tomu si můžete svátky naplno užít, když se připravíte předem.

Začátky

Začněte pozvolna. Vynechte mastná jídla a fast food obcházejte obloukem. Svůj jídelníček doplňte vlákninou. Snažte se jíst co nejpravidelněji. Dopřávejte si i svačinky, když Vás zastihne malý hlad, mějte vždy něco po ruce. Nejlépe ovoce, to Vám dokáže nahradit i sladkosti. Takto utěšovaný žaludek se nebude dožadovat velkých porcí, tudíž toho ve finále sníte méně a všechny přijaté kalorie se budou spalovat rovnoměrněji.

Detox

Není na škodu vystavit své tělo i krátkému půstu nebo detoxu. Zkuste jeden den nic nejíst a žít jen "o vodě", lépe o bylinných čajích. Pokud rádi jíte a nikdy jste nevydrželi ani čekat na pověstné zlaté prasátko, půst můžete narušit porcí zeleniny. Pokud jste ale přísnými zastánci pravidelného jídla, dopřejte svému tělu lehký detox. Navařte si (pokud možno domácí) bylinné čaje a vypijte jich za jeden den co nejvíce. Tato praktika Vám pomůže i během svátků, když Vám bude těžko z jídla. Důležitou složkou je pochopitelně i pohyb. Donuťte se trochu si zasportovat. Příslib svátečních sladkostí je skvělou inspirací.

Předvánoční dietka 100% ?

Ani tato příprava Vám ale neotevírá dveře k nezřízenému ujídání cukroví. Pokud si chcete ohlídat svou linii, zamyslete se, jestli skutečně potřebujete k oslavě Vánoc tolik sladkostí a jestli nebude lepší sáhnout po dietním cukroví a více po ovoci, které k Vánocům patří: mandarinky, pomeranče? Budete zdravější a Váš domov provoní nové vůně.

 

Autor: Pavla Vojtová, Zdroje: LehkaVaha.cz

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
I FEEL WELL
I FEEL WELL
Okres Praha-město
Alikamenty
Alikamenty
Okres Domažlice
Aloika
Aloika
Okres Vsetín
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
ANIČKA
ANIČKA
Okres Zlín
Facebook