Pošlete tuky k ledu - vyzkoušejte kryolipolýzu!

Publikováno: 20.3.2012Kategorie: Medicína a kosmetika, Výživoví poradci a dietologové

Ultrazvuková, injekční nebo laserová liposukce. To vše tady již bylo. Před nedávnem se však i v České republice objevila nová metoda formování postavy, tzv. kryolipolýza neboli liposukce zmrazením.

Kryolipolýzu vyzkoušeli na vlastní kůži i některé osobnosti showbussinesuKryolipolýza se k nám dostala z Ameriky, kde ji s velkým nadšením podstupuje stále více klientek. Jde o neinvazivní liposukci, která je bezbolestná, bez použití chirurgických nástrojů a navíc nijak neporušuje pokožku. Vyhnete se tak modřinám, otokům a velké bolesti, která jinak doprovází klasickou chirurgickou liposukci. Přitom výsledky jsou zcela srovnatelné, což není u jiných neinvazivních liposukcí právě standardem. "Další velkou výhodou oproti ostatním bezbolestným metodám liposukce je fakt, že se jedná o konzistentní a předvídatelnou redukci tuku. Při jediné aplikaci dochází vždy k úbytku minimálně 25 % tukových buněk v ošetřované oblasti, a to u každého klienta bez výjimky," říká managing director salónu Yes Visage Mgr. Martina Paulíková.

Po hodince mražení jdete domů

Kryolipolýza má také jen minimum kontraindikací. Může na ni jít téměř kdokoliv. "Je jen velmi omezená skupina nemocí nebo stavů, které to nedovolují. Například těhotenství a kojení, rakovina, kardiostimulátor a poruchy srážlivosti krve, čerstvá jizva v místě ošetření a velmi vzácná alergie na teplo a chlad," dodává Paulíková. Navíc odpadá jakákoliv rekonvalescence. Zákrok samotný trvá jen asi 60 minut a hned po něm můžete odejít domů.

Zákrok nebolí, cítíte jen střídavý chlad a teplo
Zákrok nebolí, cítíte jen střídavý chlad a teplo

Speciální hubice, která zmrazuje podkožní tukovou vrstvu
Speciální hubice, která zmrazuje podkožní tukovou vrstvu

Vyzkoušeno na vlastní kůži

"Pro liposukci zmrazením jsem se rozhodla proto, že jsem na ni slyšela samou chválu od svých kamarádek, které žijí právě ve Spojených státech," říká Jitka. "Chtěla jsem vymodelovat spodní část bříška, kterou jsem nemohla po porodu shodit. Po přeměření a vyfocení partií, které jsem chtěla zredukovat, mi sestra přisála na inkriminovanou tukovou řasu speciální násosku, což sice trochu bolelo, ale rozhodně se to dalo vydržet. A pak již začalo zmrazování podkožních tukových buněk. Jen jsem ležela, odpočívala a v podstatě nic zvláštního necítila. Po hodině jsem měla místo pod pupíkem ledové a úplně promrzlé, ale po promasírování pokožka rychle povolila. Jediné, co mi po kryolipolýze zůstalo, byla červená pokožka a mírný pocit mravenčení, ale i to do pár dnů přešlo. Teď, tři měsíce po kryolipolýze, mám přes břicho o 5 cm míň a konečně se nestydím nosit nízké bokové kalhoty."

Konečný výsledek uvidíte až po měsíci

Pokud si myslíte, že přímo z kliniky odcházíte o pár kilo lehčí a pár centimetrů štíhlejší, budete asi zklamaní. Konečný výsledek se ukáže až po několika týdnech, v průměru po měsíci až dvou. Proč po tak dlouhé době? Jde totiž o déletrvající proces redukce tuku. "Ochlazení tukových buněk spouští tzv. apoptózu, při níž dochází k jejich odumření. To však probíhá postupně. Po odumření je bílé krvinky odstraní ven z tělního systému," vysvětluje Martina Paulíková. "Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, protože neodpovídá na ochlazení. Jakmile jsou však poškozené tukové buňky odstraněny, tuková vrstva se remodeluje a zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa a zmenšují tak tukovou vrstvu. Zjednodušeně řečeno - tělo hubne."

Proč jít na kryolipolýzu?

  • Při jednom zákroku lze odstranit až 25 % tuku v ošetřované partii.
  • Výsledky jsou trvalé.
  • Odpadá nutnost rekonvalescence.
  • Kryolipolýza nezvyšuje hladinu cholesterolu ani triglyceridů.

Autor: Pavla Maříková, Foto: salon Yes Visage

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
Beaty studio Millene, s.r.o.
Beaty studio Millene, s.r.o.
Okres Praha-město
body forming
body forming
Okres Česká Lípa
Bodysalon, Jana Zídková
Bodysalon, Jana Zídková
Okres Hradec Králové
Facebook