Pohyb na dovolené? Ano, i s all-inclusive a na lehátku!

Publikováno: 18.6.2015Kategorie: Sportovní aktivity, Zdravá výživa

Ať už budete chodit po horách s krosnou, nebo budete jen tak ležet na pláži, užívat si all-inclusive a nic nedělat, věřte, že budete mít dostatek pohybu.

Pohyb na dovolené? Ano, i s all-inclusive a na lehátku!Cestovní kanceláře dnes nabízí širokou škálu zájezdů s různým zaměřením. Pobytové, aktivní, cyklo nebo pěší turistika a je jen na Vás, co zvolíte a co je ve Vašich fyzických schopnostech možné. Je celkem jasné, že když zvolíte turistiku, ať už tu cyklo, nebo již zmíněné chození po horách, popřípadě ještě s batohem na zádech jako nutnou zátěží, nebo pojedete s partou na vodu, že budete mít dostatek pohybu po celou dobu dovolené.

Otázkou k zamyšlení ale je, co vlastně na takové pobytové dovolené u moře, kdy se válíte po většinu dne na pláži a jediný Váš pohyb přes den je přesun z lehátka k baru pro drink.

Zdání může klamat! I při takzvané "válecí" dovolené budete mít pohyb. Nevěříte? A nemáme teď namysli ty jedince, kteří vybíhají na ranní běh po pláži a okolí, nebo jejich první cesta z pokoje vede do hotelového fitness centra. K moři prostě musíte z hotelu dojít pěšky a někdy je to pěkně daleko. Jakmile se dostanete do vody, stejně si zaplavete a až pak se necháte vlnami houpat na nějaké té nafukovačce. Vydržíte celý den jen ležet? Ale kdepak, dojde i na procházku a prozkoumání jiných plážových barů. A co večer? Hotelový animační program - no dobrá, ale v destinacích, kde to lze, chtě nechtě půjdete osvětlenou přímořskou kolonádou šmejdit po nejrůznějších obchůdcích se suvenýry a nasávat jižanskou atmosféru za šumění moře.

Jak na nenásilný pohyb...

  • V turistických letoviscích nejsou vždy ty nejkrásnější pláže. Vyrazte proto pěšky nebo pomocí MHD někam dál.
  • Organizovaný výlět do nejbližího města? Zbytečné! Dopravte se s místními a projděte přístav a historické části zástavby.
  • Strava jen v hotelu? Oželte jednu večeři a projděte se do ruštějšího centra, kam chodí rádi i domorodci. Jen tak ochutnáte pravou chuť dané země.
  • Dlouhé večerní procházky po pláži mají také něco do sebe.

...budete se semi divit, kolik toho během "válecí" dovolené nachodíte ;)

Pohyb nenásilnou formou? Jde to - přeci na dovolené. Vzpomeňte si na to a je úplně jedno, zda se budete jen procházet, skákat do vln, plavat, nebo si půjčíte vodní skútr a využijete i jiné vodní atrakce. Svaly se Vám budou muset zapojit tak i tak. Navíc... ta pohoda a relaxace také není na škodu.

Autor: Jitka Pilná, Zdroje: LehkaVaha.cz