Mléko hydratuje dětský organismus lépe než voda

Publikováno: 19.4.2012Kategorie: Těhotné a matky s dětmi, Zdravá výživa

Děti potřebují při sportu dostatečný přísun tekutin. Zavodnění jejich tělu zajistí mléko lépe než speciální nápoje nebo čistá voda. Tvrdí to kanadský výzkum.

Mléko hydratuje dětský organismus lépe než vodaHydratace je pro děti důležitá během celého roku, v létě je nutné na jejich pitný režim zvláště dohlížet. Mléko je nejen tekutinou, ale obsahuje i vysoce kvalitní bílkoviny, cukry a vápník. Mléko navíc dokáže nahradit sodíkové ztráty, ke kterým dochází během pocení nejen při sportu. Dalším přínosem tohoto nápoje jsou bílkoviny důležité pro stavbu svalové hmoty a růst jako takový. "To v jiném pití nenajdete," říká Brian Timmons, ředitel uvedeného výzkumu. Jak často a kdy přesně mléko pít, výzkum ale neuvádí.

Děti během sportovních aktivit obecně málo pijí. Pokud se ale dobře nezavodní, při další fázi cvičení mají deficit tekutin v těle. "Už jednoprocentní dehydratace může způsobit snížený výkon až o 15 procent. Navíc stoupá tep, tělesná teplota a snižuje se schopnost pokračovat v dané aktivitě. A větší dehydratace jde ruku v ruce se zvýšeným rizikem přehřátí organismu," vysvětluje Timmons.

Autor: Jana Vápeníková, Zdroj: http://www.sciencedaily.com

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
fitMAMI
fitMAMI
Okres Praha-město
Buffyfitness
Buffyfitness
Okres Pardubice
contours/ceskebudejovice
contours/ceskebudejovice
Okres České Budějovice
Facebook