Lázně? Žádný luxus - nutnost!

Publikováno: 3.4.2012Kategorie: Wellness, lázně a relaxace, Medicína a kosmetika

Vzala jste si čtrnáct dní volna a těšíte se, že si dovolenou užijete po svém? Děti jsou u babičky a manžel s kamarády na horách? Jenže kam jet? V Egyptě jste byla vloni a u Máchova jezera se vám dva týdny být nechce. A co takhle zkusit lázně?

Lázně? Žádný luxus - nutnost!Pryč je doba, kdy se do lázní jezdilo jen s určitými zdravotními problémy, navíc na takzvaný "křížek", tedy doporučení ošetřujícího lékaře. Dnes máte možnost zajet si do lázní "jen tak" - odpočinout si a nabrat sil. A nemyslete si, že to bude nějaká nuda! Lázeňská města pro své hosty nabízejí široký doprovodný program. Může to tedy být dovolená se vším všudy. A záleží jen na vás (a na vaší peněžence), zda si zvolíte něco ve stylu "autobusový zájezd do Chorvatska", nebo "luxusní letecký zájezd na Maledivy".

Služby na míru
A je úplně jedno, jestli jedete v létě, nebo na podzim. Lázně jsou totiž celoroční záležitostí. Sezona ale trvá od května do října. Pokud tedy hledáte ruch, lidi a zábavu, pak jeďte právě v tomto období. Klid (a nižší ceny) najdete spíše mimo tyto měsíce. Na škodu není ani volba menšího lázeňského města.

Termíny si rezervujte dostatečně dopředu. Čím lepší část roku a atraktivnější místo, tím menší šance na získání toho, co chcete. Vybírat můžete z různých typů pobytů přes sportovní, odpočinkové až po speciálně určené pro různé skupiny lidí (ženy, seniory, manažery, ...). Ať už zvolíte jakýkoli typ programu, jedno je jisté: pokud bude podle vaší chuti, vždycky si odpočinete a načerpáte novou energii.

Podle čeho si lázně vybírat?

Lázně? Žádný luxus - nutnost!Roční období - lázně bývají nejkrásnější na jaře a v létě. Zároveň ale také nejrušnější. Zvažte proto, jestli jsou pro vás důležitější rozkvetlé stromy, nebo spíš klid, kterého si na kolonádě v plné sezoně moc neužijete.

Zdravotní potíže - pokud trpíte nějakým zdravotním neduhem, prvním kritériem při hledání těch správných lázní bude právě toto. Ne v každých se totiž léčba zaměřuje právě na vaše bolavá záda.

Délka pobytu - bude vám stačit prodloužený víkend, nebo spíše čtrnáct dní?

Volný čas - nechcete celý pobyt trávit jen ve vířivce, na kosmetice nebo masážích? Pak se podívejte, jaké volnočasové aktivity jednotlivé lázně nabízejí. Někomu stačí cyklostezky, někdo bude náročnější.

Vzdálenost - kamarádka vám doporučila skvělé lázně. Problém je, že jsou dvě stě kilometrů od vašeho bydliště. Zkuste se proto podívat, zda něco podobného nenabízejí nějaké blíže umístěné lázně.

Finance - samozřejmě také záleží na tom, jak hluboko do kapsy chcete sáhnout. Pokud na lázeňský pobyt nemáte příliš peněz, sledujte nabídky různých lázní. Můžete natrefit na výhodný "last minute" pobyt. Další možností je jet mimo sezonu, kdy jsou lázně levnější.

Typy lázeňských programů

Pokud jste se rozhodla do lázní vyrazit, můžete zvolit některý z programů ušitých na míru. Zde je nabídka těch nejčastějších:

 • Pro ženy
  Jak název sám napovídá, programy jsou přizpůsobeny právě zástupkyním něžného pohlaví. Odpočinek, procedury z oblasti wellness a beauty vyhledávají právě ženy. Pozvěte kamarádku na tento typ dovolené a udělejte radost dvakrát ? sobě i jí.
 • Relaxační
  Netrápí vás přímo určitý zdravotní problém, ale přesto byste rádi do lázní zavítali a strávili tady příjemné chvíle dovolené? Pak zkuste relaxační pobyty. Ulevte svému tělu i duchu tradičními i speciálními procedurami.
 • Hubnoucí
  Shodit pár kilogramů po Vánocích, před létem do plavek nebo prostě "jen tak" pro lepší pocit vám mohou pomoci právě tyto typy programů. Zdravý jídelníček a dostatek pohybu si v kombinaci s příjemnými masážemi či relaxací osvojíte daleko rychleji a lépe než při zdlouhavém rozhodování doma u televize, zda tu mísu čipsů odložit už teď, nebo až za chvíli...
 • Sportovní
  Hledáte aktivní dovolenou plnou pohybu? Nemusí to být nutně lezení v Dolomitech nebo běžkování na dlouhé tratě. I lázně nabízejí možnost prožít volné dny aktivně. Pokud se chcete v některém sportovním odvětví zdokonalit nebo se naučit něco úplně nového, zvolte pobyt s výukou.
 • Víkendové
  Jestliže si potřebujete odpočinout "teď hned" a v dohledné době si nemůžete vybrat řádnou dovolenou, zvolte víkendový pobyt. Záleží pak na vás, zda bude aktivní (například s jógou), nebo relaxační.
 • Pro manažery
  Máte náročné povolání, jehož nedílnou součástí je stres? Právě na jeho odbourání jsou zaměřeny programy pro lidi v manažerských pozicích. Vyzkoušíte si procedury jako relaxační koupele a masáže, saunování nebo třeba oxygenoterapii, tedy jakýsi "kyslíkový doping".
 • Pro seniory
  I tělo starších lidí si zaslouží speciální péči. Často trpí určitými chorobami, například srdce nebo pohybového aparátu. Pro ně jsou připraveny programy zaměřené právě na tyto neduhy. V kombinaci s relaxačními technikami jsou programy pro seniory tím pravým ořechovým na poli rekondice.

Autor: jan, Zdroje: LehkaVaha.cz

Nepřehlédněte
Odborníci a firmy
ANDY'S Salon
ANDY'S Salon
Okres Pardubice
ANIČKA
ANIČKA
Okres Zlín
Bc. Václav Divecký
Bc. Václav Divecký
Okres Hradec Králové
Best Gym Horova
Best Gym Horova
Okres Brno-město
Facebook