Chcete žít déle? Denně cvičte a zapomeňte na televizi

Publikováno: 3.3.2012Kategorie: Sportovní aktivity, Zdravá výživa

Pouhých patnáct minut pohybu denně dokáže prodloužit život - dokonce i lidem s kardiovaskulárními nemocemi, tvrdí to tchajwanští vědci. Naopak hodiny strávené sledováním televize život zkracují. Takové zjištění zase přinášejí australští odborníci ve studii publikované v prestižním lékařském časopise Lancet a British Journal of Sports Medicine.

Chcete žít déle? Denně cvičte a zapomeňte na televiziNemusíte podávat žádné supersportovní výkony, abyste si prodloužili život a snížili riziko úmrtí na rakovinu. Studie provedená na 400 tisících tchajwanských mužích a ženách dokazuje, že pravidelné patnáctiminutové cvičení dokáže "přidat" až tři roky života. Důležitá je pravidelnost a dlouhodobost fyzické aktivity.

Televize zkracuje život

Sledujete televizi denně šest a více hodin? Pak si podle studie uveřejněné v časopise British Journal of Sports Medicine dobrovolně zkracujete život o téměř pět let oproti lidem, kteří se na televizi vůbec nedívají. Dalším zajímavým zjištěním je, že každá hodina strávená u televize po 25. roce věku zkrátí život o 22 minut. Není proto lepší na ovladači stisknout tlačítko off a jít si protáhnout tělo?

Autor: jan, Zdroj: The Lancet, 16 August 2011